fbpx


Prezentujemy nowy katalog RED LABEL Innovation Living: KATALOG


Mała sofa dla dzieci

  • Leszek

Sofa dla dzieci powinna być przede wszystkim wygodna, funkcjonalna i łatwa w obsłudze. To cechy podstawowe, niezależnie od tego sofa musi być wkomponowana we wnętrze, dopasowana do oczekiwań dziecka. Całość oczywiście zależy od upodobań dziecka ale i od wieku. Wiek często determinuje zarówno wygląd jak i funkcje. Mniejsze dzieci mają łóżeczka ... z których w pewnym momencie wyrastają. By dopasować sofę dla dziecka należy zwrócić uwagę na jej budowę. Najlepiej będzie jak sofa taka będzie się łatwo rozkładała, tak by dziecko mogło samo taką sofę rozkładać i składać. Ważne jest by sofa taka miała jednolitą powierzchnię spania, powierzchnię o takiej samej konstrukcji i twardości w każdym miejscu. Stosowane specjalne strefy twardości w materacach dla dorosłych nie mają tu raczej zastosowania. Dzieci są znacznie lżejsze i nie śpią w tak regularnych miejscach jak dorośli. Ważne jest natomiast by powierzchnia spania nie miała żadnych podziałów i łączeń. Co czasami ma miejsce. Jednolita gładka powierzchnia sprawdza się najlepiej. Niezależnie do budowy ogólnej, przekrój materaca powinien zapewniać komfort termiczny, wchłaniać pot w czasie spania i oddawać w ciągu dnia. Funkcję taką pełnią znakomicie warstwy bawełny stosowane w materacach futonowych. Dobrą wentylację zapewniają sprężyny - najlepiej kieszonkowe. Sprężyny takie w połączeniu z warstwą miękkiej pianki i naturalnej bawełny stanowią dobrą kombinację. Jedną z lepszych sof do pokoju dziecięcego będzie sofa z materacem jednolitym na całej powierzchni bez łączeń. Budowę taką mają sofy ORL firmy Innovation

aslak soft spring sofa dla dzieci 02

Sofa Aslak ma kompaktową budowę szczególnie, przy szerokości materaca 120cm, gdzie głębokość  całej sofy jest niewielka. Wybierane niezależnie materace pozwalają dopasować twardość do oczekiwań. Materac Soft Spring, bardzo miękki i komfortowy, polecany jest dla dzieci z uwagi na ich niewielką wagę. 

fraction sofa rozkładana dzieci 15

Kolejną podobną sofą jest Fraction. Ma ona podobne wymiary i funkcje co poprzednia, jednak zupełnie inny charakter. Cała konstrukcja jest stalowa, czarna. Nogi czarne, dopełniają minimalistycznego charakteru.

minimum round sofa rozkładana dzieci 13

Nieco większą sofą jest Minimum. Powierzchnia spania wynosi 140x200cm. Materac stanowi jednolitą powierzchnię bez łączeń i podziałów. Różne rodzaje materacy możliwe do zastosowania umożliwiają dopasowanie komfortu według własnych potrzeb. Dodatkową zaletą jest podnoszone wezgłowie.

fuji sofa rozkładana dzieci 17

Sofa rozkładana Fuji występuje w dwóch rozmiarach - o szerokości Fuji 120cm i Fuji 140cm. W każdym z wariantów można wybrać materac. Dostępne są materace o różnej budowie i twardości. Każdy z materacy posiada jednolitą powierzchnię spania bez łączeń i podziałów. Na materac można założyć pokrowiec. 

osvald sofa rozkładana dzieci

Sofa rozkładan OSVALD ma jeden z największych pojemników na pościel. Ma on wymiary 80x200 i mieści się pod materacem głównym. Po zdjęciu poduszek sofę można wykorzystać jako tapczanik dla jednej osoby - powierzchnia spania w tym przypadku będzie miała szerokość 80cm, długość 200cm. Po rozłożeniu natomiast całkowita powierzchnia spania wynosi 150x200cm. Sam system rozkładania jest bardzo prosty i łatwy. Wymagana jest niezbędna siła dzięki sprężynom w mechanizmie. Równoważą one w znacznym stopniu ciężar unoszonego siedziska.

sigmund sofa rozkładana dzieci

Sofa z funkcją spania Sigmund ma nietypową budowę. Jest ona swego rodzaju rozkładanym tapczanikiem który stanowią dwa materace leżące jeden na drugim. Dolny materac ma nóżki. Górny materac jest zupełnie elastyczny, nie jest na stałe związany z dolnym. Materace można rozłożyć i używać niezależnie. Mogą stanowić dwa niezależne materace które w ciągu dnia, po złożeniu zajmują niewiele miejsca. Poduszki oparte o ścianę dają solidne oparcie przy siedzeniu.

skater sofa rozkładana dzieci 05

Sofa Skater ma niesamowity układ powierzchni spania w stosunku do wielu znanych sof. Rozkłada się ona tak, szerokość kanapy staje się szerokością spania, a długość powierzchni spania wynosząca 200cm powstaje z głębokości kanapy. Rozkłada się niejako prostopadle do ściany przy której stoi. Daje to ogromne możliwości gdy mamy mało miejsca "na ścianie" a mamy możliwość rozłożenia sofy do przodu. Materac w sofie Skater stanowi jedną całość o jednolitej konstrukcji i nie zawiera łączeń. Sam materac jest tak skonstruowany, że daje się złożyć. Rozkładanie jest bardzo proste. Składanie dzięki mechanizmowi dźwigni, również nie wymaga znacznej siły.

Więcej sof z jednolitą, jednorodną powierzchnią spania, bez podziałów - Sofy ORL Innovation.

Salony

WARSZAWA - TEL: +48 500-203-747
DESIGN-EXPO.PL - HOME CONCEPT
AL. JEROZOLIMSKIE 185, LOKAL 40
02-222 WARSZAWA
biuro@design-expo.pl

WROCŁAW - TEL: +48 607-264-652
DESIGN-EXPO.PL  -  GALERIA WNĘTRZ DOMAR
UL. BRANIBORSKA 14 [POZIOM +1]
53-680 WROCŁAW
domar@design-expo.pl

KRAKÓW - TEL: +48 513-481-693
DESIGN-EXPO.PL  -  SOLVAY PARK
UL. ZAKOPIAŃSKA 105  [POZIOM +1]
30-418 KRAKÓW
solvay@design-expo.pl