fbpx

Zadzwoń: 500-203-747 lub napisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Prezentujemy nowy katalog Innovation Living: KATALOG

Materace Innovation Living

  • Leszek

Komfort i jakość - Sofy Wielofunkcyjne

Wybierz materac, który pasuje do Twoich potrzeb. Innowtion oferuje szeroki asortyment materacy o różnych właściwościach. Materace na bazie bawełny wykonywane są ręcznie od 1989 roku. Innovation jest ekspertem w produkcji materacy. Wszystko zaczęło się od klasycznej koncepcji futonu, ale z biegiem lat materace Innovation zmieniły się i obecnie oferowanych jest wiele różnych typów. Zapewnia to wyjątkowy komfort dostosowany do potrzeb - zarówno do spania jak i siedzenia. Dziś każdy materac z kolekcji nadal wykonywany jest ręcznie w fabryce w Danii. Poniższy przegląd pozwala zorientować się w różnych typach materacy jakie oferuje Innovation.

Poniższe cztery materace są opcjonalne dla sof: Aslak, Balder, Mimer, Fraction, Minimum, Colpus i Ronia. Materace Classic i Spring są opcjonalne dla sofy Rollo. W rozmiarze 120x200 nie występuje materac Lateksowy.

Budowa materacy:


Classic materac Innovation Living

Classic Materac

Wygodne połączenie trzech warstw włókniny ułożonej na sprężystym rdzeniu z pianki. Włóknina to niskoemisyjny i certyfikowany przez Oeko-Tex ® materiał nadający się do recyklingu, który zwiększa trwałość materaca. Każda z warstw włókniny posiada gęstość  200 g/m2, charakteryzuje się wysoką sprężystością oraz odpornością na odkształcenia w trakcie użytkowania. Rdzeń materaca stanowi warstwa pochodzącej z recyklingu pianki grubości 10 cm. Na dole materaca znajdują się dwie warstwy włókniny o gęstości 300 g/m2.
Rozmiar materaca: 120 x 200 cm i 140 x 200 cm.
Ocena twardości / sprężystości: twardy


Latex materac Innovation Living

Latex Materac

Wysokiej jakości materac z lateksowym rdzeniem to trwała i wygodna konstrukcja. Rdzeń materaca, dzięki specjalnemu ułożeniu otworów, ma dużą zdolność wentylowania się. Lateks to bardzo trwały i elastyczny materiał dopasowujący się do ciała,  jest materiałem znacznie bardziej elastycznym od pianki. Grubość lateksowego rdzenia to 12 cm. Na wierzchu znajdują się dwie warstwy włókniny, jedna o gęstości 300 g/m2 i jedna 200g/m2. Włóknina to niskoemisyjny i certyfikowany przez Oeko-Tex ® materiał nadający się do recyklingu.
Rozmiar materaca: 140 x 200 cm.
Ocena twardości / sprężystości: średni


Spring Materac Innovation Living

Spring Materac

Materac ze sprężynami kieszeniowymi zapewnia komfort i sprężystość. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu wypełnienia włóknistego, cienkiej warstwy pianki i sprężyn kieszeniowych, materac jest w stanie zapewnić właściwą wentylację oraz odprowadzać wilgoć i ciepło podczas snu. Dzięki temu, użytkownik może cieszyć się komfortowym i suchym snem przez całą noc.Polecany osobom ceniącym miękkość. Główną warstwą materaca stanowią sprężyny kieszeniowe wysokości 12 cm. Wierzchnią część stanowią dwie warstwy włókniny o gęstości 300 g/m2, na dole zastosowano jedną warstwę włókniny o gęstości 200 g/m2. Włóknina to niskoemisyjny i certyfikowany przez Oeko-Tex ® materiał nadający się do recyklingu, który zwiększa trwałość materaca.
Rozmiary materaca: 120 x 200 cm i 140 x 200 cm
Ocena twardości / sprężystości: miękki


Soft Spring Materac Innovation Living

Soft Spring Materac

Materac Soft Spring oferuje wyjątkowy komfort osiągnięty dzięki połączeniu sprężyn kieszeniowych i wbudowanej nakładki z bardzo miękkiej pianki. Grubość materaca to 18 cm. Miękkość zapewnia specjalna kombinacja sprężyn kieszeniowych o wysokości 10 cm, bardzo miękkiej pianki grubości 5 cm na górze materaca oraz 3 cm warstwa pianki na dole.
Rozmiary materaca: 120 x 200 cm i 140 x 200 cm
Ocena twardości / sprężystości: bardzo miękki


Wybierz swój styl - wygląd zewnętrzny materacy

Możesz zdecydować o wyglądzie i tkaninie materaca. Informację o dostępnych tkaninach znajdziesz tutaj.


Nordic Materac Innovation Living - otapicerowany na stałe

Nordic Materac - otapicerowany na stałe

Jest to standardowy wygląd materaca, cechą charakterystyczną są przeszyte rogi materaca. Materac jest otapiccerowany na stałe - możesz wybrać dowolną tkaninę z kolekcji tkanin Innovation Living. Jeżeli kiedyś zmienisz zdanie, na materac ten możesz założyć jeden z dostępnych pokrowców. Tkaninę na pokrowiec również możesz wybrać dowolnie z kolekcji tkanin Innovation Living.


Nordic Pokrowiec Innovation Living - zdejmowany

Nordic Pokrowiec - zdejmowany

Pokrowiec ma gładką, zaokrągloną powierzchnię ze charakterystycznymi przeszyciami rogów. Pokrowiec zakrywa cały materac, ze wszystkich stron. Od spodu pokrowca zastosowano tkaninę techniczną oraz suwak umożliwiający zakładanie pokrowca. Możesz wybrać dowolną tkaninę z kolekcji tkanin Innovation Living. Jeśli chcesz zmienić wygląd, możesz kupić nowy pokrowiec w tkaninie z aktualnej kolekcji tkanin Innovation Living.


Sharp Pokrowiec Innovation Living - zdejmowany

Sharp Pokrowiec - zdejmowany

Pokrowiec ma elegancką, gładką powierzchnię z charakterystycznym szyciem podkreślającym kanty. Pokrowiec zakrywa cały materac, ze wszystkich stron. Od spodu pokrowca zastosowano tkaninę techniczna i suwak umożliwiający zakładanie pokrowca. Możesz wybrać dowolną tkaninę z kolekcji tkanin Innovation Living. Jeśli chcesz zmienić wygląd, możesz kupić nowy pokrowiec w tkaninie z aktualnej kolekcji tkanin Innovation Living.


Instrukcje montażu

Zakładanie pokrowca na materac

Montaż pokrowca na oparcie stelaża i montaż materaca do stelaża

Zakładanie pokrowca na siedzisko stelaża


Przykładowe kompozycje sof rozkładanych z materacami

By skompletować sofę należy wybrać stelaż, a do niego materac zgodnie z własnymi preferencjami.

Aslak sofa rozkładana, nordic soft spring materac, tkanina 525

Aslak sofa rozkładana. Materac Nordic Soft Spring - otapicerowany na stałe tkaniną 525. Nazwa "Nordic" określa wygląd zewnętrzny materaca, natomiast "Soft Spring" to konstrukcja wewnętrzna materaca. Tego wprawdzie nie widać, ale ma zasadnicze znaczenie dla komfortu. Tkaniny możesz wybrać z kolekcji tkanin Innovation Living.


Aslak sofa rozkładana, Nordic materac, tkanina 525

Aslak sofa rozkładana. Materac Nordic Soft Spring - otapicerowany na stałe tkaniną 525. Nazwa "Nordic" określa wygląd zewnętrzny materaca, natomiast "Soft Spring" to konstrukcja wewnętrzna materaca. Tego wprawdzie nie widać, ale ma zasadnicze znaczenie dla komfortu. Na materac ten możemy w przyszłości założyć pokrowiec. Tkaniny możesz wybrać z kolekcji tkanin Innovation Living.


Aslak sofa rozkładana, Sharp Plus pokrowiec, tkanina 565

Aslak sofa rozkładana. Materac pokryty pokrowcem Sharp. W związku z tym, możliwa jest jego wymiana na inny. Tkanina na zdjęciu to 565. Tkaninę można wybrać z kolekcji tkanin Innovation Living. Pokrowiec decyduje o wyglądzie materaca, we wnętrzu może być dowolny materac z kolekcji.


Colpus sofa rozkładana, Nordic materac, tkanina 577

Colpus sofa rozkładana. Materac Nordic otapicerowany na stałe tkaniną 577. Nazwa "Nordic" określa wygląd zewnętrzny materaca, natomiast we wnętrzu może być dowolny materac z kolekcji Innovation Living. Na materac ten możemy w przyszłości założyć pokrowiec. Tkaniny możesz wybrać z kolekcji tkanin Innovation Living.


Balder sofa rozkładana, materac Nordic Soft Spring, tkanina 528.

Balder sofa rozkładana. Materac Nordic Soft Spring - otapicerowany na stałe tkaniną 528. Nazwa "Nordic" określa wygląd zewnętrzny materaca, natomiast "Soft Spring" to konstrukcja wewnętrzna materaca. Tego wprawdzie nie widać, ale ma zasadnicze znaczenie dla komfortu. Na materac ten możemy w przyszłości założyć pokrowiec. Tkaniny możesz wybrać z kolekcji tkanin Innovation Living.


Salon

WARSZAWA - TEL: +48 500-203-747
DESIGN-EXPO.PL - HOME CONCEPT
AL. JEROZOLIMSKIE 185, LOKAL 40
02-222 WARSZAWA
biuro@design-expo.pl