fbpx

Zadzwoń: 500-203-747 lub napisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Prezentujemy nowy katalog Innovation Living: KATALOG

Loading…

Unfurl lounger sofa z funkcją spania

Nowoczesna sofa rozkładana w skandynawskim stylu

Malloy by Innovation Living

Nowoczesna sofa rozkładana

Yonata - nowoczesna sofa z funkcją spania

Wygodna sofa o minimalistycznym i nowoczesnym designie

Dublexo Frej sofa rozkładana

Funkcjonalna sofa rozkładana duńskiej marki Innovation living

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3

Ton

  • Leszek

ton logoTon produkuje ręcznie gięte meble w miejscu, w którym tą unikalną technologię stosuje się jest już od 1861 roku. Ponadto możliwości tej unikatowej technologii zostały rozszerzone i połączone z nowoczesnymi projektami. Dzięki takiemu połączeniu krzesła i stoły są tym samym wyjątkową kombinacją wysokiej jakości, nowoczesnych kształtów, tradycyjnego rozumienia drewna oraz wiedzy i doświadczenia zdobywanego przez pokolenia.

ton1

W 1861 roku w Bystricy pod Hostynem została otwarta fabryka mebli giętych, dziś najstarsza tego typu fabryka na świecie. Jej założyciel, Michael Thonet miejsce lokalizacji fabryki nie wybrał przypadkowo. Otoczona bukowymi lasami Bystrica dostarczała nie tylko niezbędny do wyroby  materiał zmniejszając tym samym nakłady na transport, ale także oferowała szeregi pracowników.

ton2

W międzyczasie niecodzienny system organizacji pracy przemysłowej, w którym pracownicy specjalizowali się wyłącznie w jednym rodzaju wykonywanej działalności oraz  unikatowa technologia wpłynęły na obniżenie kosztów produkcji krzeseł i umożliwiły ekspansję na światowe rynki.

ton3

Już 10 lat po otwarciu, w fabryce produkowano w ciągu roku 300 000 tysięcy sztuk giętych mebli. W roku 1912 było to już 445 000 sztuk, którymi zajmowało się prawie 2000 zatrudnionych robotników.

ton4

Rodzina Thonetów, z drugiej strony pieczliwie dbała o swych pracowników. W Bystricy pod Hostynem założyli szkołę zawodową uczącą obróbki drewna, przedszkola, zespół muzyczny działający przy fabryce, wspierali budowę kolei, wybudowali domki dla pracowników czy kasyno.

ton5

Po I Wojnie Światowej, która doprowadziła do trudnej sytuacji gospodarczej, w 1924 roku doszło do połączenia z akcjową firmą Kohn – Mundus  i zmiany nazwy na THONET – MUNDUS. Powstały tak międzynarodowy koncern  istniał do 1940 roku, a do końca  II Wojny Światowej był zarządzany administratorem mianowanym przez  III Rzeszę.

ton6

Ogłoszeniem Ministerstwa Przemysłu z dnia 7 marca 1946 roku THONET stał się krajowym przedsiębiorstwem, a w roku 1953 zmienił nazwę na TON (skrót od słów Továrna Ohýbaného Nábytku). Po zmianie sytuacji politycznej w Czechach w 1989 roku organizacyjna struktura firmy została zmieniona na państwowe przedsiębiorstwo, a od 1994 roku TON figuruje jako spółka akcyjna.

ton7

Obecnie produkty Ton przechodzą kontrolę jakości na każdym etapie produkcji oraz poddawane są specyficznym testom na trwałość i wytrzymałość zgodnie z europejską normą  EN16139 Meble – Wytrzymałość, trwałość i bezpieczeństwo – Wymagania dla siedzisk nie przeznaczonych do użytku domowego. Firma oferuje pięcioletnią gwarancję na spójność konstrukcji naszych wyrobów. Jednak krzesła i stoły wytrzymają i będą służyć znacznie dłużej.

ton8

Współpraca z projektantami i architektami podnosi komfort, użyteczność i wpływa na rozwój wzornictwa. Połączenie tradycji z nowoczesną technologią oraz wymaganiami dotyczącymi wyglądu i funkcjonalności wyróżnia produkty firmy Ton.

ton9

Technologia i produkcja …ręce i serce - każdy kawałek drewna jest wyjątkowy, ma inne wymagania czasowe przy naparowaniu i suszeniu. Najczęściej wykorzystuje się drewno bukowe, które ma wyjątkowe właściwości plastyczne i najlepiej poddaje się naszej technologii. Mimo, iż proces produkcyjny jest w znacznej mierze zmodernizowany i zautomatyzowany, pracy ludzkich rąk nie da się zastąpić.

ton10

Tylko człowiek dysponujący siłą fizyczną oraz wyczuciem i doświadczeniem zdobywanym przez lata pracy jest w stanie ułożyć naparowane kawałki drewna we formie oraz zabezpieczyć je specjalnym kołnierzem tak, aby jego naturalna struktura nie została naruszona.

ton12

Współczesność …design i jakość - współpracując z projektantami firma stara się odświeżyć tradycyjną technologię nowymi kształtami zachowując jednocześnie jakość i standard naszych produktów.

ton13

Dostrzegają to nie tylko klienci w 60 krajach świata, ale także komisje znaczących konkursów projektanckich. W przeciągu ostatnich lat otrzymaliśmy Red Dot Design Award i Good Design za krzesło Merano, Red Dot Honourable Mention za niemego sługę Petalo, Interior Innovation Award za barowe krzesła Rioja, wieszak Tee i krzesło 002, tytuł Mebel Roku dla krzesła Wave i Mojo oraz tytuł Producenta Roku w ramach Czech Grand Design.

ton14

Ton - produkcja krzeseł.

ton16

Ton przygotowanie elementów tapicerowanych krzeseł.


Nagrodzone produkty Ton

krzesło leaf

Krzesła Leaf 

Kolekcja Leaf to powrót do natury - świadczy o tym dobór materiałów, sposób produkcji i elementy ozdobne tego modelu. Inspiracją były drzewa i liście, których kształty odnajdziemy w oparciu krzesła. Zachwycają również inne detale, w tym funkcjonalność i doskonała ergonomia tego modelu. W skład kolekcji wchodzą krzesła, taborety barowe i stół w dwóch wariantach.
design  /  E-ggs IT
Nagrody:
German Design Award 2015 / winner
Archiproducts Design Awards 2016 / Best of Category
ICONIC AWARDS 2017: Interior Innovation / selection
iF Design Award 2017
Produkt Roku (Furniture of the Year) 2016 / dobry design
Red Dot Design Award 2017 / winner

fotel klubowy split

Fotel klubowy Split 

Subtelny fotel klubowy na podstawie z litego drewna. Dzięki podwyższonemu oparciu, komfortowej tapicerce oraz ergonomicznemu siedzisku zapewnia chwile szczęścia zarówno w domu, jak i w hotelowym lobby. Stabilność i wytrzymałość gwarantuje technologia ręcznego gięcia drewna. Interesującym detalem jest również ozdobnie wykończony szew na zewnętrznej stronie oparcia i podłokietniku.
design  /  ARIK LEVY FR
Nagrody:
Red Dot Design Award 2016 / winner

krzesło merano

Krzesła Merano

Krzesło Merano łączy w sobie solidną podstawę z litego drewna z harmonijnym kształtem profilowanej sklejki na siedzisku i oparciu. Dzięki zaawansowanej technologii produkcji, jest zadziwiająco lekkie i nie zawiera żadnych wkrętów ani innych metalowych części. Razem z krzesłem barowym oraz fotelem Merano tworzy kompletną rodzinę. Dostępna jest również wersja tapicerowana.
design / ALEX GUFLER A/IT
Nagrody:
Krzesła Merano
iF Design Award 2015
German Design Award 2015 / special mention
Dolce Vita Best of 2014 / krzesło roku
Krzesła barowe Merano
iF Design Award 2015
German Design Award 2015 / special mention

krzesło tram

Krzesło Tram

Tradycyjnie gięte bukowe drewno, siedzenie ukształtowane przez nowoczesną technologię oraz współczesny design. Krzesło Tram jest połączeniem wszystkiego, co jest dziś typowe dla TON. Jego kształty dodają lekkości każdemu wnętrzu. Krzesło jest dostępne także w wersji z podłokietnikami.
design / THOMAS FEICHTNER A
Nagrody:
German Design Award 2014 / nominee
Interior Innovation Award 2014 / selection
Good Design 2013 / winner
Produkt Roku (Furniture of the Year) 2014 / dobry design.

fotel dowel

Fotel Dowel

Już na pierwszy rzut oka wygodny fotel, który przyciąga uwagę komfortową tapicerką podkreślającą zaokrąglone kształty. Poza zastosowaniem w kawiarniach, chill out zonach , recepcjach czy poczekalniach, jest także wspaniałym przestrzennym obiektem dekoracyjnym.
design / Lime studioIT
Nagrody:
Interior Innovation Award 2015 / selection
German Design Award 2015 / nominee.

fotel mojo

Fotel Mojo

Ten w całości drewniany cantilever , jako jeden z niewielu na świecie, łączy technolgię wyginania drewna i zastosowanie sprężynujących nóg. Ergonomiczny kształt umożliwia delikatne bujanie się w przód i w tył wpływając na aktywną stymulację mózgu. Mojo jest więc idealnym rozwiązaniem dla kreatywnych wnętrz, mieszkań i biur.
design / MICHAL RIABIČSK
Produkt Roku (Furniture of the Year) 2013 / winner
Innovationspreise Architektur + 2013
Good Design 2013 / winner
German Design Award 2015 / nominee

krzesło 002

Krzesło 002

Minimalistyczne i szczegółowo przemyślane krzesło. Powstało jako re-design klasycznego No. 14, którego sześć elementów autor podzielił dwoma uzyskując trzyelementowe złożenie 002. Dwa z tych elementów są identyczne, ręcznie gięte i służą jednocześnie jako nogi, oparcie oraz podłokietniki.
design / JAROSLAV JUŘICACZ
Nagrody:
Interior innovation award 2012 / winner
German design Award 2013 / nominee

krzesło simple

Krzesło Simple

Wyroba krzesła, polegająca na łączeniu kolejnych warstw drewna, jest długotrwałym i pracochłonnym procesem technologicznym. Prostota tego modelu spoczywa w eleganckiej formie i delikatnych wygięciach, które są najlepiej widoczne w dębowym wykończeniu.
design / OLGOJ CHORCHOJCZ
Nagrody:
German Design Award 2012 / nominne

krzesło era 388

Krzesło era 388

Na pierwszy rzut oka proste krzesło, w którym zwraca uwagę perfekcyjna obróbka drewna. Oparcie i siedzisko jest precyzyjnie wpasowane w konstrukcję nóg z litego drewna, tworząc interesujący detal i bardzo wygodne miejsce do siedzenia.
design / RENÉ ŠULCCZ
Nagrody:
German Design Award 2012 / nominnee

wieszak tee

Wieszak Tee

Minimalizm wieszaka polega nie tylko na zastosowaniu małej ilości materiału produkcyjnego, ale także na uproszczeniu kształtów i redukcji zajmowanej powierzchni. Możliwość powieszenia odzieży na różnych poziomach gwarantuje pełną funkcjonalność i dostępność również dla dzieci.
design / JAN PADRNOSCZ
Nagrody:
Interior innovation award 2012 / winner
German design Award 2013 / nominee

fotel merano

Fotel Merano

Jest jednym z najbardziej popularnych produktów w portfolio. Innowacyjna konstrukcja krzesła opiera się na dwóch osiowo krzyżujących się sklejkach gwarantujących wysoki komfort siedzenia.
design / ALEX GUFLER A/IT
Nagrody:
Red Dot Design Award 2011 / winner
Good Design 2012 / winner
German Design Award 2014 / nominee

krzesło barowe rioja 369

Krzesło Barowe Rioja

Wyższe krzesło barowe z kolekcji Rioja swą nazwę zawdzięcza hiszpańskiej prowincji. Dostępny jest wariant z bukowego lub dębowego drewna, które w jeszcze większym stopniu podkreśla elegancję i subtelne kształty modelu.
design / LOUNGE DESIGNGROUPD
Nagrody:
Interior innovation award 2011 / winner

Allegro Logo          Facebook logo         Youtube logo           Instagram logo

Salon

WARSZAWA - TEL: +48 500-203-747
DESIGN-EXPO.PL - HOME CONCEPT
AL. JEROZOLIMSKIE 185, LOKAL 40
02-222 WARSZAWA
biuro@design-expo.pl