Sofy rozkładane z dużą powierzchnią spania

Sofy rozkładane są wyzwaniem dla projektantów i designerów. Główny problem, to uzyskanie atrakcyjnej dla klientów formy przy jednoczesnym ukryciu w funkcji rozkładania w sofie, tak by sofa nadal była atrakcyjna wizualnie. Sprawa staje się jeszcze bardziej skomplikowana gdy chcemy by powierzchnia spania była duża. Projektanci dwoją się i troją w wymyślaniu form które pozwoliłyby na pogodzenie wszystkich wymagań. Jednym z najtrudniejszych wyzwań jest wygospodarowanie dodatkowego miejsca na przechowywanie pościeli. Udaje się to zrobić przy sofach o dużych bryłach, ciężkich optycznie, gdzie skrzynia na pościel sięga do podłogi. Projektowanie sofy na nóżkach, lekkiej w formie z dużą powierzchnią spania jest to bardzo trudne i najczęściej prowadzi do dylematu jak to wszystko pomieścić w wymarzonej bryle oraz wymusza pewne kompromisy. Gdy sofa ma być na nóżkach tracimy miejsce ale zyskujemy pożądany kształt. W takim przypadku należy poszukać innego miejsca na pościel. Pozwoli to popracować nad bryłą samej sofy tak by była atrakcyjna dal klientów. Daje to również większą swobodę przy projektowaniu samej funkcji rozkładania. Wpływa to na wzrost komfortu. Przekroje powierzchni spania mogą być bardziej komfortowe, zawierać sprężyny kieszonkowe i dodatkowe warstwy pianki czy bawełny. Niektóre systemy rozkładania i formy kanap umożliwiają zastosowanie sprężyn kieszonkowych o większych wymiarach co znacznie zwiększa komfort. Pościel w tych przypadkach może być przechowywania w szafie, komodzie lub specjalnym stoliku takim jak Storage firmy Innovation. Powierzchnia spania jest tym lepsza im mniej ma łączeń. Najlepiej jak taka powierzchnia ma identyczną twardość w każdym miejscu - zapewnia to identyczna budowa/przekrój w każdym miejscu sofy.

BIFROST sofa rozkładana

BIFROST sofa rozkładana designexpo 02

Sofa Bifrost w pozycji nierozłożonej może służyć jako tapczanik dla jednej osoby. Powierzchnia spania wtedy wynosi 80x200cm. Jest to dość wygodne dla jednej osoby lub dziecka. Po rozłożeniu powierzchnia spania wynosi 155x200cm. Główną konstrukcję stanowi system Excess pocket spring - sprężyny kieszonkowe wyjątkowo długie i komfortowe. 

CASSIUS sofa rozkładana designexpo

CASSIUS sofa rozkładana designexpo

Kolejną podobną sofą jest Cassius. Tu powierzchnia spania wynosi również 155x200cm. Przed rozłożeniem, siedzisko ma powierzchnię 80x200cm, co umożliwia spanie jednej osobie bez rozkładania. Charakterystyczne podłokietniki tworzą komfortową przestrzeń. Sofa Cassius idealnie nadaje się do kawalerki, gdzie po rozłożeniu stanowić będzie główny mebel do spania, czy pokoju głównego, dzięki czemu zyskamy dodatkowe miejsce do spania dla gości. Sofa ma sporą bryłę, ze względu na duże wymiary powierzchni spania siedzisko jest dość głębokie.

Cubed sofa rozkładana designexpo 01

Cubed sofa rozkładana designexpo

Znacznie mniejsza jest  sofa Cubed 160. Jest to bardzo kompaktowa sofa z zupełnie innym systemem rozkładania. Rozkłada się do przodu. Dzięki temu jej szerokość po złożeniu wynosi nieco ponad 160cm. Po rozłożeniu powierzchnia spania wynosi 160x200cm. Jest to bardzo duża powierzchnia, rzadko spotykana przy tak niewielkiej sofie przed rozłożeniem. Konstrukcja sofy Cubed oparta jest na systemie sprężyn falistych na których zastosowano odpowiednio dobrane warstwy pianki. W sofie wygospodarowano niewielkie schowki na poduszki czy niewielkich rozmiarów pościel lub koc. Sofa Cubed firmy Innovation występuje również w innych rozmiarach - sofy rozkładane Cubed marki Innovation.

Hermod sofa rozkładana designexpo

Hermod sofa rozkładana designexpo

Sofa rozkładana Hermod jest nieco inna stylistycznie - pasuje do wnętrz nowoczesnych ale i klasycznych. Dużą zaletą sofy Hermod jest funkcja rozkładania tak zaprojektowana by nie była widoczna na pierwszy rzut oka. Podłokietniki zostały tak wyprofilowane by zakrywały rozkładane oparcie. Całość ma idealne proporcje, sofa Hermod mimo sporych rozmiarów, jest lekka w formie i nie przytłacza wnętrza. Powierzchnia spania po rozłożeniu osiąga rozmiar 160x200cm. Jest to prawie wielkość klasycznego łóżka. We wnętrzu materacy znajdują się sprężyny kieszonkowe. To one zapewniają optymalną twardość i sprężystość zarówno podczas siedzenia jak i spania. 

Magni sofa rozkładana designexpo

Magni sofa rozkładana designexpo

Sofa Magni firmy Innovation to kolejna sofa z dużą powierzchnią spania po rozłożeniu, wynoszącą 160x200cm. Sofa zapewnia wygodne siedzenie i spanie dzięki zastosowaniu sprężyn kieszonkowych w konstrukcji materacy. Poduszki do siedzenia są wypełnione mieszaniną piór, które dają dodatkowy komfort. Duża ilość poduszek pozwala tak je ustawić, by użytkownik mógł uzyskać maksymalnie wygodną pozycję. Nogi wykonano z lakierowanego dębu. Stelaż natomiast jest stalowy, lakierowany na czarno. Do sofy Magni możemy dodać opcjonalnie zagłówek. 

supremax sofa rozkładana designexpo

supremax sofa rozkładana designexpo

Sofa Supremax w odróżnieniu od poprzednich sof nie posiada podłokietników. Dzięki temu sprawia wrażenie lżejszej i bardziej kompaktowej. Powierzchnia spania sofy rozkładanej Supremax wynosi 155x200cm. Brak podłokietników sprawia, że jej szerokość również wynosi 200cm. W materacach zastosowano system Excess pocket spring. Są to sprężyny kieszonkowe znacznie dłuższe od tych stosowanych standardowo. Dzięki temu wzrosła sprężystość i co najważniejsze komfort. 

Więcej sof z funkcją spania - Sofy Innovation.

Salony

WARSZAWA - TEL: +48 500 203 747
DESIGN-EXPO.PL - HOME CONCEPT
AL. JEROZOLIMSKIE 185, LOKAL 40
                  [ I PIĘTRO / ANTRESOLA]
02-222 WARSZAWA
BIURO@DESIGN-EXPO.PL

więcej >>>

WROCŁAW - TEL: +48 71 353 13 05
DESIGN-EXPO.PL  -  GALERIA WNĘTRZ DOMAR
UL. BRANIBORSKA 14; 
53-680 WROCŁAW
DOMAR@DESIGN-EXPO.PL

więcej >>>