fbpx

Zadzwoń: 500-203-747 lub napisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Prezentujemy nowy katalog Innovation Living: KATALOG

Pielęgnacja mebli

  • Leszek

Wskazówki dotyczące pielęgnacji mebli.

Meble przeznaczone do wewnątrz pomieszczeń nie należy stawiać w miejscach narażonych na bezpośrednie oddziaływanie promieni słonecznych. Światło słoneczne może powodować pękanie lub blaknięcie materiałów. Źródłem bezpośredniego światła słonecznego są również promienie słońca wpadające przez szybę, dlatego meble należy chronić żaluzjami i zasłonami. Mebli nie należy stawiać zbyt blisko grzejników lub wywietrzników klimatyzacji – mogą one uszkodzić materiał lub wykończenie mebla. Pomieszczenia należy wietrzyć celem utrzymania normalnej wilgotności. Meble przeznaczone do użytku wewnątrz pomieszczeń nie powinny być używane na zewnątrz.

Tapicerka – ogólnie

W miarę możliwości należy regularnie zamieniać miejscami poduszki siedzisk i oparć, aby wydłużyć ich żywotność i zapewnić równomierne zużycie. Należy upewnić się, że nogi zostały dobrze przymocowane do sofy i sprawdzać je regularnie. W przypadku konieczności przesunięcia sofy lub krzesła nie należy przesuwać ich po podłodze. Należy je unieść, aby uniknąć zarysowanie podłogi lub uszkodzenia nóg lub ramy.

Tkaniny

Chroń tkaniny przed nadmiernym naświetleniem, mogą stracić kolor. Zwykłe czyszczenie: zalecamy często odkurzać tapicerki, a do zwykłego czyszczenia używać środków specjalistycznych po ich użyciu zastosować środki zabezpieczające stosowanymi po oczyszczeniu powierzchni, co zapobiegnie dalszemu wnikaniu plam i zabrudzeń do włókien. Nie czyścić wodą z mydłem. Środki chemiczne przed zastosowaniem należy przetestować na niewielkim obszarze w niewidocznym miejscu. Zdejmowane części tapicerki i narzuty można prać chemicznie.

Mikrofibra

Kurz usuwać odkurzaczem. W przypadku mebli zabrudzonych np. napojami i jedzeniem należy czystą tkaniną bawełnianą usunąć jak najwięcej brudu. Jeżeli zostanie plama kolistymi ruchami miękką szczotką nałożyć pianę z łagodnego detergentu i delikatnie oczyścić powierzchnie nie doprowadzając do przemoczenia tkaniny. Miejsce oczyszczone można wysuszyć np. suszarką do włosów. Działanie detergentu należy sprawdzić w niewidocznym miejscu. W przypadku plam trudniejszych do usunięcia np. z krwi, oleju lub atramentu należy skorzystać z usług specjalisty od czyszczenia mebli na sucho.

Skóra

Skórę należy chronić przed bezpośrednim nasłonecznieniem i źródłami ciepła – w przeciwnym razie może dojść do wyblaknięcia koloru. Do zwykłego czyszczenia należy używać suchej, miękkiej ściereczki. W razie potrzeby należy wytrzeć lub lekko pocierać całą powierzchnię czystą mocno wyżętą, miękką ściereczką zmoczoną wodą z mydłem. Do odkurzania należy używać końcówki z miękką szczotką, aby uniknąć porysowania powierzchni.

Drewno i fornir

Fornir jest produktem naturalnym, jego wzór jak i rysunek może się różnić. Fornir podlega naturalnemu procesowi ciemnienia pod wpływem światła – szczególnie przez pierwszych 6-8 tygodni. Szczególnie jest to widoczne w przypadku forniru – czereśnia. W trakcie użytkowania zalecamy przestawianie rzeczy stojących na półkach w celu uzyskania jednolitej barwy wynikającej z ciemnienia forniru – szczególnie w początkowym okresie użytkowania. Nierównomierne pochłanianie światła może doprowadzić do powstawania trwałych odbarwień, np. w kształcie okręgów. Ta sama właściwość drewna powoduje, że dopiero po pewnym czasie jego barwa zacznie harmonizować ze starszymi meblami, które już posiadamy. Do pielęgnacji powierzchni drewnianych należy używać ściereczki do kurzu minimalnie wilgotnej lub z użyciem łagodnego środka do pielęgnacji powierzchni drewnianych lub lakieru. Powierzchnie mebli nie powinny być poddane długotrwałemu działaniu wody. Nie powinno się zostawiać mokrych ścierek na powierzchni mebli – grozi to ich uszkodzeniem. Powierzchnie mebli powinny być chronione przez specjalne podkładki np. chroniące przed ciepłem, wilgocią czy zarysowaniem – np. w przypadku świeczek czy doniczek.

Materace Innovation

Materace stanowią kontynuację rozwoju tradycyjnych bawełnianych materacy japońskich. Łączą jakość klasycznych materacy naturalnych z nowoczesnymi technikami oraz materiałem, aby stworzyć dla Państwa zdrowe i wygodne produkty. Wszystkie materace Innovation zawierają warstwy bawełny, która  jest naturalnym materiałem przepuszczającym powietrze. Pomaga to ciału w dostosowaniu swojej temperatury, co jest ważne dla dobrego odpoczynku. Warstwowa konstrukcja materacy oraz elastyczne materiały sprawiają, że są stosowane do kanap oraz łóżek, również z podnoszonymi zagłówkami.Należy dbać o utrzymanie materaca w dobrym stanie. Aby zapewnić sobie wygodę na wiele lat, należy obracać materac. Część na głowę powinna być zamieniana miejscem z częścią na stopy i — jeśli to możliwe —  materac powinien być obracany tak, by góra materaca była zmieniania miejscem z dołem. Przy materacach z wieloma warstwami bawełnianymi zaleca się, aby trzepać materace w celu ich przewietrzenia i wyrównania wypełnienia. Nie dotyczy to modeli Zeus i Hera, ponieważ składają się one głównie ze sprężyn lub z lateksu. W przypadku sof, które są rzadko używane jako łóżka, należy regularnie pozostawiać je w pozycji łóżka, aby uniknąć widocznego zagięcia w wypełnieniu materaca. Należy zawsze upewnić się, że materace są odpowiednio wywietrzone, ponieważ wilgoć może zmniejszyć wygodę i żywotność Państwa naturalnych materacy. Możliwy zapach bawełny unoszący się z wypełnienia materaca zaniknie w ciągu dwóch tygodni regularnego wietrzenia.

Nie gwarantujemy skuteczności powyższych zabiegów we wszystkich przypadkach, jednak mamy nadzieję, że pomogą one Państwu w pielęgnacji mebli.

Salon

WARSZAWA - TEL: +48 500-203-747
DESIGN-EXPO.PL - HOME CONCEPT
AL. JEROZOLIMSKIE 185, LOKAL 40
02-222 WARSZAWA
biuro@design-expo.pl