fbpx

Zadzwoń: 500-203-747 lub napisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Prezentujemy nowy katalog Innovation Living: KATALOG

Zrównoważony rozwój według INNOVATION LIVING

Nastały czasy, w których świadomość ekologiczna społeczeństwa znacząco wzrosła. Ponadto, istnieje zbiorowe uznanie, że należy tą świadomość dalej powiększać. Aby dokonać radykalnej zmiany każda firma musi zabezpieczyć swoją przyszłość poprzez poświęcenie, innowacje i przemyślane działania na rzecz zrównoważonego rozwoju.

DZIAŁANIA CSR - Innovation Living

W latach 90-tych organiczny materac futon był centralnym punktem naszej działalności. Od tego czasu zrównoważony rozwój jest głęboko zakorzeniony w DNA firmy. Innovation Living stale koncentruje się na produkcji wysokiej jakości, trwałych produktów, które można konserwować i poddawać recyklingowi po zakończeniu cyklu życia produktu.

Rok 2020 był niezwykłym rokiem, w którym Covid-19 na nowo zdefiniował nasze życie na wiele sposobów. Nie tylko pod względem swobody poruszania się. Bezpośrednią tego konsekwencją był ogromny wzrost komunikacji oraz handlu online. Okoliczności zmusiły nas do wprowadzenia naszej kolekcji 2021 jako wirtualnej, w tym celu uruchomiliśmy Wirtualną Rzeczywistość (wirtualny spacer z naszych targów). Katalog na rok 2021 zdecydowaliśmy się rozpocząć informując o naszych inicjatywach na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Innovation Living okładka 2021

TRANSPARENTNOŚĆ

Wśród konsumentów rośnie zainteresowanie pochodzeniem produktu. Konsumenci chcą rozumieć kombinację użytych surowców, kraj pochodzenia i produkcji. Dania słynie z wysokich standardów utrzymywanych w fabrykach. Zakłady produkcyjne w Chinach i na Ukrainie są zaprojektowane zgodnie z duńskimi standardami. W tym celu obie te fabryki są kontrolowane przez BSCI (Biznesowa Inicjatywa Zgodności Społecznej).
„ZEITGEIST”. Znani badacze trendów, tacy jak Lidewij Edelkoort poinformował, że doświadczymy odrodzenia ciepłych brązowych odcieni dominujących w latach 70. To nie przypadek, że widzieliśmy trend, który akcentuje ciepłe kolory zamiast zimnych. Ciepły, brązowy kolor ziemi coraz częściej stosuje się do ozdabiania ścian, tkanin, mebli. Zgodnie z trendem masowo produkowana perfekcja ustępuje miejsca wyjątkowemu, rustykalnemu designowi. Jednak dominującym trendem jest dbałość o nasze środowisko. 

ZRÓWNOWAŻONE PRAKTYKI, RECYKLING

W naszym procesie projektowym stawiamy na możliwość demontażu produktów, w celu wykorzystania ich do procesu recyklingu. Zwracamy uwagę na to jakie materiały są używane, jaki jest sposób ich łączenia i dzielenia na poszczególne części, a także jak są sortowane. Należy pamiętać, że każdy projekt stwarza nowe wyzwania, a niektóre projekty bardziej nadają się do demontażu niż inne, ale wymiar EKO jest zawsze integralną częścią sposobu myślenia zespołu Innovation Living.

demontaż min

W kolekcji 2021 znalazły się tkaniny Vivus - wykonane z plastikowych butelek z recyklingu. Vivus to tkaniny z certyfikatem OEKO-TEX, wykonane w 100% z poliestru pochodzącego z recyklingu poużytkowego. Przędza poliestrowa pochodząca z recyklingu jest wytwarzana z przetworzonych odpadów plastikowych. Plastikowe odpady rozdrabnia się na płatki za pomocą maszyny, a następnie stapia się na granulki i wytłocza na przędzę. Produkcja tkanin z recyklingu nie zużywa tyle energii ani zasobów, co tworzenie włókien i tkanin od podstaw.

vivus tkaniny

 

ODŚWIEŻ SWOJĄ SOFĘ – WYMIANA CZĘŚCI ZAMIENNYCH

Nadaj swojemu produktowi Innovation Living drugie życie, ponownie go wykorzystując, odnawiając lub naprawiając. Zachęcamy naszych użytkowników aby odświeżyli mebel, który już posiadają zamiast kupowania nowego. Dajemy możliwość przedłużenia cyklu życia produktu, oferując zdatne do prania w pralce i zdejmowane pokrowce, a także możliwość wymiany części zamiennych. Sofy z wymiennymi pokrowcami: Revivus, Conlix, Merga, Achillas, Rollo, Aslak, Balder, Fraction, Colpus, Minimum i Mimer.

odśwież swoją sofę

MNIEJSZY ŚLAD CO2

Zawsze podobały nam się proste i logiczne argumenty przemawiające za pakowaniem na płasko. Dlatego tworzymy projekty umożliwiające ten sposób pakowania. Opakowania o małej objętości zmniejszają ryzyko uszkodzeń, obniżają koszty i redukują emisję CO2 podczas transportu i składowania. Nieustannie dążymy do zmniejszenia wpływu naszych produktów na przyrodę. Oprócz płaskich opakowań ograniczyliśmy zużycie plastiku o ponad 20%, a także przeszliśmy na bardziej zrównoważone, alternatywne opakowania. Nie jesteśmy neutralni pod względem emisji CO2, ale ciężko pracujemy, aby zminimalizować nasz ślad węglowy.

POWRÓT DO NATURY - Sadzenie 10.000 drzew rocznie

Aby przyczynić się do równowagi w globalnym ekosystemie, Innovation Living sadzi 10.000 drzew każdego roku, aby zrekompensować zużycie drewna i przyczynić się do równowagi w globalnym ekosystemie.

powrót do natury

Salon

WARSZAWA - TEL: +48 500-203-747
DESIGN-EXPO.PL - HOME CONCEPT
AL. JEROZOLIMSKIE 185, LOKAL 40
02-222 WARSZAWA
biuro@design-expo.pl